wtorek, 16 grudnia 2008

Kanalizacja deszczowa, sanitarna obsługiwać czy nie?

Podejmując wyzwanie budowy domu, spotykamy się z wieloma zagadnieniami, o których do tej chwili nie mieliśmy żadnej wiedzy.
Jedną z dziedzin jest hydrodynamika ponieważ właśnie te zagadnienia są ważne przy projektowaniu i wykonawstwie kanalizacji zarówno sanitarnej jak i deszczowej.

Większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę po za odpowiednimi spadkami i materiałami używanymi do budowy kanalizacji,wykonana kanalizacja nie pozostaje tak do końca bezobsługowa. Szczególnie instalacja wod - kan w gospodarstwach domowych podatna jest na usterki, właśnie poprzez zarastanie przekroju instalacji. Nie tylko niewłaściwe użytkowanie kanalizacji powoduje te problemy, nawet dbając o to aby nie wrzuć odpadków do kanalizacji, żeby jej nie zapchać , instalacja taka może z czasem zarastać.Powodują to głównie tłuszcze dostające się do instalacji.
Zapobieganie polega głównie na instalowaniu w zlewach odpowiednich młynków ale także stosowanie co jakiś czas środków chemicznych do udrażniania kanalizacji. Jeżeli jednak doprowadzimy do poważnego zmniejszenia prześwitu rury konieczne jest zastosowanie metody mechanicznej poprzedzonej wprowadzeniem do instalacji odpowiednich bakterii, które ułatwią późniejsze mechaniczne czyszczenie kanalizacji przy pomocy pospolitej żmijki.

Opisane metody są metodami stosunkowo prostymi, jednak w przypadku kanalizacji o większych przekrojach rur, sieciach kanalizacyjnych konieczne jest zastosowanie metody hydrodynamicznej.

Metoda ta charakteryzuję się koniecznością zastosowania specjalnego sprzętu wuko. Urządzenia zamontowane na pojeździe potrafią wytwarzać bardzo wysokie ciśnienie wody dzięki, któremu do kanalizacji wprowadza się odpowiednie dysze penetrujące,wycinające korzenie itp. Takie czyszczenie kanalizacji jest niestety dość kosztowne,ale jeżeli zrobi się bilans zysku i strat nie wychodzi to wcale tak drogo.Zapchana sieć kanalizacyjna może nawet w efekcie doprowadzić do osunięcia się skarp przy drogach, czy nawet zapadnięcia nawierzchni bitumicznej pod którą przebiega sieć kanalizacyjna.



--

Piotr Wójcik

Ogłoszenia rolnicze


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

7 komentarzy:

Monika Zawadzka pisze...

Oczywiście że obsługiwać ale mądrze i z głową. O każdą instalację trzeba dbać i nie ważne czy będzie to deszczowa czy kanalizacyjna. Najlepiej zaprosić do siebie https://www.stankan.pl/wuko czyli specjalny wóz, który zadba o to, że nasza kanalizacja i rury z nią związane pozostaną dokładnie oczyszczone. W końcu to od nas zależy w jakim stanie mamy kanalizację.

Daniel Pawski pisze...

Jak najbardziej, że trzeba dbać i obsługiwać kanalizację latem jak i zimą. W przypadku gdy dojdzie do zatkania rury kanalizacyjnej nie ma co się denerwować. Jak najszybciej musimy zgłosić się do https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych i odpowiedni fachowcy będą wiedzieć jak udrożnić zatkaną rurę.

Wojciech Roszkowski pisze...

Jeżeli posiadamy w naszym domu szambo to jak najbardziej trzeba je regularnie czyścić. U mnie praktycznie wszelkiego rodzaju urządzenia używane do instalacji wodnej i kanalizacyjnej są od https://www.dostudni.pl/ i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z ich jakości.

Natalia Zimniewicz pisze...

W sumie ja się na tych kwestiach nie znam i zawsze u mnie hydrauliką zajmował się fachowiec https://rost.wroclaw.pl/ który poradził sobie z problemem. Ja jestem zdania, że jest to bardzo ważna sprawa i jak najbardziej warto jest korzystać z usług profesjonalistów.

Joanna Zadrożna pisze...

Myślę, że takie działania raz na jakiś czas są jak najbardziej potrzebne. Moim zdaniem bardzo fajnie sprawdza się kwestia współpracy z firmą https://hydraulik.wroclaw.pl/instalacje-i-uslugi/ gdzie wiem, że taki hydraulik zna się bardzo dobrze na swojej pracy.

Dagmara Fafińska pisze...

Tak właśnie jak napisali już poprzednicy to dość ważną sprawą jest to aby wiedzieć któremu hydraulikowi dobrze jest zlecać takie zadania. Myślę, że właśnie dlatego fajnie jest się skontaktować z https://warszawskihydraulik.pl/ i ja najczęściej z jego usług korzystam.

Anna Barańska pisze...

Wybierając usługi hydraulika, nie kieruj się wyłącznie ceną. Jakość usług, doświadczenie i dostępność to równie ważne kryteria. W przypadku awarii hydraulicznych czas jest kluczowy, dlatego warto mieć pod ręką kontakt do sprawdzonego specjalisty, który szybko może przyjechać i rozwiązać problem. Wiele firm hydraulicznych oferuje również usługi pogotowia, co jest nieocenione w sytuacjach kryzysowych. Jeśli szukasz rekomendowanych hydraulików w swojej okolicy, odwiedź https://g.co/kgs/fwEXQE, aby znaleźć profesjonalistów gotowych ci pomóc.